Haber

Akşener, 14 Mayıs seçimlerinin ardından ilk kez kamera karşısına geçti: Kılıçdaroğlu’nu seçmek için elimizden geleni yapacağız

14 Mayıs’ta yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 49,50’sine karşılık yüzde 44,89 oy aldı. 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlere 8 gün kala İYİ Parti Genel Başkanı ilk kez kameralar önünde açıklamalarda bulundu.

Akşener’in açıklamalarından satırbaşları:

“Bir oy Hem milletvekilliği hem de cumhurbaşkanlığı seçimleri yaptık. Bu seçimde ben ve arkadaşlarım 14 Mayıs’a kadar 45 miting yaptık, 54 noktada çalıştım. Bütün il ve ilçelerde arkadaşlarımız çalıştı.

Kılıçdaroğlu’nun potansiyel seçmeni sandığa gitmeyen, geçersiz oy kullanan, Erdoğan’a oy vermeyen; Kılıçdaroğlu’nun oyu düşüldükten sonra 12 milyondan fazla.

0-0 ile başlayan ve referanduma dönüşmesi gereken bir seçim bu.

14 Mayıs sonrası İYİ Parti olarak ne yaptık? Millet İttifakı liderleriyle sandık güvenliği başta olmak üzere görüşmeler yaptık ve sadece Kılıçdaroğlu üzerinde çalışılacağı için çalışma yapılarak CHP’nin merkez ve bağlantı olduğunu ortaya koyan bir kampanya kümesi oluşturuldu. CHP’nin dili düzenlendi.

Detaylar geliyor…

antakyaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu