Haber

CHP’li belediyelere orman yangını talimatı

CHP’li belediyelere orman yangını riskine karşı önlem almaları talimatı verildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yaptığı açıklamada, Akdeniz iklim sistemindeki kentlerde yaz aylarıyla birlikte yangın riskinin artması nedeniyle CHP’li belediyelere orman yangınlarına karşı dikkatli olmaları ve önlem almaları talimatı verildiğini belirtti.

Meteorolojik bilgilere göre Türkiye’nin özellikle ağustos ayından itibaren sıcak hava sistemlerinin etkisi altına gireceğinin öngörüldüğüne işaret eden Akın, bu etki nedeniyle orman yangınlarında artışın öngörüldüğüne işaret etti.

CHP’li belediyelere gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı:

“2021 yılı Temmuz-Ağustos aylarında çıkan orman yangınlarında toplam 8 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 53 ilimizde 150 bin hektardan fazla ormanlık alan ve çok sayıda yerleşim yeri yangından etkilenmiştir.

Ancak iktidarın bu acı tecrübelerine cevaben; orman yangınlarına müdahale için yeterli düzeyde hava filosu oluşturmak ve profesyonel ekipler çalıştırmak yerine; Kiralama ve alt yüklenici gruplarla çalışma konusundaki ısrarı devam ediyor.

Bu doğrultuda belediyelerimizin, doğrudan sorumluluk alanınızda olmasa bile, kentlerinizde çıkabilecek olası orman yangınlarına karşı gerekli önlemleri hassasiyetle almasında yarar vardır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu