Haber

Metropol her koşulda depremzedenin yanındadır.

Büyükşehir, Darıca’daki tesis ve kamplarında ağırladığı afetzedelerin normalleşme sürecine katkı sağlamak için kuaför ve berber hizmeti veriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, iki büyük deprem sonrası merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen afetzedeler için seferber oldu. Bu kapsamda Hatay’ın Defne ilçesinde üs kuran, 54 yataklı konteyner sahra hastanesinin inşaatına başlayan Büyükşehir, afet çadırı ve sıcak yemek dağıtımının yanı sıra normalleşme sürecine katkı sağlayacak çeşitli çalışmalar yürütüyor. depremzedelerden.

ÇİZİM HİZMETİ

Kocaeli Berberler Odası’na bağlı kuaför ve berberler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın davetlisi olarak Hatay’a giderek burada depremzedelere tıraş hizmeti verdi. Depremin ilk günlerinde Darıca Balyanoz Eğitim Tesisleri ve Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik Kampı’nın kapılarını depremzedelere açan Büyükşehir, hayatını burada sürdürmek zorunda olan vatandaşların berberlik hizmeti almasını sağlıyor.

GÜNLÜK HAYAT KOLAYLIĞI

Gebze bölgesinde görev yapan berber ve kuaförler, depremzedelerin günlük hayatını kolaylaştırmak için her iki tesiste de hizmet vermeye başladı. Afet mağdurları saç kesimi ve sakal tıraşı başta olmak üzere diğer berberlik hizmetlerinden de ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberatabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu